|
Kontynuacja Zlikwidowanego Forum Głubczycka Forum jest moderowane o różnych porach
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Alec
Superreaktywista
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: Ze świata Panie , ze świata
|
Wysłany: Czw 17:56, 29 Kwi 2010 Temat postu: Ściągnięte |
|
|
Zdziczenie Platformy sięga zenitu
Nasz Dziennik
16 kwietnia 2010
Pełniący obowiązki prezydent marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisze nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Platforma Obywatelska zastanawiała się, czy jednak lepszym wyjściem ze względu na odbiór społeczny nie byłoby skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Wahania trwały bardzo krótko. To nie pierwszy przykład nielicującego z powagą chwili i dobrym obyczajem pośpiechu, z jakim Komorowski podejmuje decyzje należące do kompetencji głowy państwa.
Nowa ustawa zmienia w zasadniczy sposób tryb wyboru prezesa IPN, który zastąpi zmarłego w sobotę w katastrofie prezydenckiego Tu-154 prof. Janusza Kurtykę. Teoretycznie kompetencje wskazania kandydata na prezesa ma Kolegium IPN, ale nowa ustawa tę instytucję likwiduje - jego miejsce zajmie szef Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Kandydatów do Rady będą zaś wybierać członkowie Zgromadzenia Elektorów (wyłonią je uniwersyteckie wydziały historii oraz Instytuty Historii i Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk). Kandydatów ma być 14, a pięciu z nich zwykłą większością głosów powoła do Rady IPN Sejm, dwóch zaś Senat. Dwie ostatnie osoby wybierze prezydent spośród kandydatów zgłoszonych przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratorów.
Po środowym spotkaniu Komorowskiego z szefem Kolegium IPN prof. Andrzejem Chojnowskim pojawiły się informacje, że choć PO forsowała w parlamencie nową ustawę o Instytucie, to jednak jest możliwe skierowanie przez marszałka Sejmu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. - Takie informacje rzeczywiście do nas docierały, że skoro i tak fotel prezesa Instytutu jest opuszczony po śmierci Janusza Kurtyki, to można się obejść bez nowej ustawy - przyznaje wysoki rangą urzędnik IPN. Z jego informacji wynikało, że Platforma była gotowa obsadzić Instytut swoimi ludźmi za pomocą obecnej ustawy. To prawda, że kandydata na prezesa wskazywałoby Kolegium, ale ktoś musiałby się na taki konkurs zgłosić. I zapewne nikt bez poparcia koalicji PO - PSL nie startowałby do konkursu, bo i tak nie zostałby wybrany. Obecna ustawa określa, że do wyboru prezesa potrzeba 3/5 głosów w Sejmie, czyli 276 głosów, jeśli wszyscy posłowie byliby na sali. PO i PSL tylu nie mają, ale mogliby liczyć na pomoc SLD, bo te trzy ugrupowania razem uchwaliły nową ustawę o Instytucie. A wśród potencjalnych kandydatów na prezesa IPN wymienia się m.in. prof. Pawła Machcewicza i prof. Andrzeja Friszkego. Taki możliwy jeszcze do niedawna scenariusz potwierdza też jedna z osób zasiadających w Kolegium IPN.
Za wnioskiem Komorowskiego o zbadanie nowelizacji ustawy przez TK miały przemawiać względy PR-owskie: PO i Komorowski chcieli pokazać, iż szanują wolę tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który był ustawie przeciwny i zapowiadał skierowanie jej do TK. Jednak ostateczna decyzja jest inna. Ustawa zostanie podpisana, skoro już teraz zapowiadana jest jej nowelizacja. Okazuje się bowiem, iż Sejm i Senat uchwaliły, że pierwsze posiedzenie Rady ma zwołać prezes IPN, a to stanowisko jest wolne po śmierci prof. Kurtyki. Nowego szefa zaś Kolegium nie zdąży już wybrać. I dlatego nowelizacja nowelizacji ustawy o IPN ma pomóc w rozwiązaniu pata w postaci wakatu na stanowisku szefa Instytutu. Marszałek Komorowski zapewnił, że w tej kwestii żadne decyzje "nie będą podejmowane w pośpiechu". Na razie obowiązki prezesa przejął dr Franciszek Gryciuk.
Żałoba minie...
Dlaczego kierownictwo PO, mimo wątpliwości, podjęło jednak decyzję, że ustawa o IPN zostanie podpisana? - Opcja weta była rzeczywiście rozważana, ale najwyraźniej niezbyt mocno, skoro marszałek bezzwłocznie podpisze ustawę - mówi "Naszemu Dziennikowi" jeden z posłów PO. Jego zdaniem, ta sprawa była na pewno konsultowana przez marszałka z premierem Donaldem Tuskiem. - Teraz jest żałoba i nikt nie ma siły do toczenia sporu o IPN, a po żałobie ludzie o tym zapomną - dodaje. Nasz rozmówca nie kryje, że jego zdaniem, najlepszym wyjściem byłoby jednak uszanowanie woli Lecha Kaczyńskiego i oddanie ustawy pod osąd Trybunału. - Ale PiS jest przybite sobotnią tragedią i nasi szefowie uznali, że długo jeszcze nie będzie miało siły na reakcję. A kiedy żałoba minie, to media będą zarzucone wieloma innymi wydarzeniami i sprawa IPN nie będzie na pewno wiodącym tematem dzienników - podkreśla poseł.
Nasz rozmówca jest też przekonany, że Bronisław Komorowski nie straci w oczach społeczeństwa za prowadzenie partyjnej polityki na stanowisku pełniącego obowiązki prezydenta. - Marszałek będzie kreowany na męża stanu, który przejął kierowanie państwem w tym bardzo trudnym okresie żałoby, że zdał celująco ten egzamin "w godzinie ciężkiej próby". Bardzo łatwo będzie zatem zbić argumenty, iż wiele decyzji podejmowano w pośpiechu, w interesie PO, i że mogło dochodzić do pewnych nadużyć władzy - tłumaczy. - I myślę, że ta pozytywna kampania ruszy już po niedzieli. Radzę dokładnie przeglądać gazety i tygodniki nam sprzyjające, a także oglądać stacje telewizyjne, bo ten wątek będzie bardzo widoczny - dodaje.
Warto pamiętać, że Bronisław Komorowski w pierwszych dniach urzędowania wykazał się wyjątkowym pośpiechem. Podpisał już kilka ustaw, które jako marszałek przesłał do Kancelarii Prezydenta, i zrobił to po cichu, a oficjalny komunikat w tej sprawie został wydany dwa dni po złożeniu podpisu. Jeszcze szybciej zapadały decyzje personalne: marszałek powołał nowych szefów prezydenckiej kancelarii i Biura Bezpieczeństwa Narodowego, choć mógł równie dobrze powierzyć te obowiązki dotychczasowym zastępcom Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygły. I tak pełniliby oni swoje funkcje przez kilka miesięcy, do czasu wyboru nowego prezydenta, co nastąpi najpóźniej 4 lipca. Tym bardziej zaskakuje decyzja Komorowskiego w sprawie ustawy o IPN, bo przecież Instytut i tak w ciągu co najmniej kilku miesięcy będzie kierowany przez osobę pełniącą obowiązki prezesa. Można przecież oczekiwać, że gdy już PiS otrząśnie się z żałoby, to i tak zaskarży nowelizację ustawy. I jeśli TK podzieli to stanowisko, wtedy powstaną duże problemy, bo jeżeli PO przeforsuje z naruszeniem prawa swojego człowieka na stanowisko prezesa, to każdą decyzję szefa IPN będzie można wtedy podważyć.
Krzysztof Losz
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Alec
Superreaktywista
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: Ze świata Panie , ze świata
|
Wysłany: Czw 18:01, 29 Kwi 2010 Temat postu: |
|
|
Ile jest warta europejska solidarność
Ile jest warta europejska solidarność i europejskie słowa przekonaliśmy się dzisiaj. Żona prezydenta Sakaaszwilego jechała z Brukseli 13 godzin samochodem, jej mąż dojechał do Polski przez Turcję i Ukrainę. Do Polski przyjechała samochodem także prezydent Litwy czy prezydent Czech, a nawet prezydent Rosji. Ale nie dotarli tu, "prezydent UE" Herman Van Rompuy czy Jose Manuel Barroso. Podobnie jak Nicolas Sarkozy czy Silvio Berlusconi.
Co trzeba sądzić o tym geście mocno i jednoznacznie powiedział prezydent Czech Vaclav Klaus (on sam zresztą do Polski dotarł). - Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii..., lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne – mówił Klaus Czeskiemu Radiu, a potem uzupełnił: „Dowodzi to, że wszelkie mówienie o jedności europejskiej to jedynie puste słowa”.
Beznadziejny był też brak kard. Angelo Sodano... i czytanie jego tekstów. Kazania jego autorstwa nie powalały na kolana, a ich czytanie miałoby sens, gdyby robił to sam legat papieski, a nie nuncjusz apostolski, który - nie wątpię - sam wygłosiłby znacznie lepsze kazanie. Tak, jak zrobili to (dokładniej wygłosili swoje słowa do wiernych) arcybiskup Kazimierz Nycz czy abp Józef Michalik.
Ale zamiast narzekać trzeba docenić tych, którzy dotarli. A mowa m.in. o Valcavie Klausie, Micheilu Saakaszwilim, który dostał się do Warszawy z Rzymu przez Turcję i Ukrainę, o jego żonie prezydenta Gruzji Sandrze Roelofs-Saakaszwili, która do Krakowa przyjechała samochodem z Brukseli, o prezydentce Litwy Dalii Grybauskaite, prezydencie Rosji Miedwiediewie, pełnej delegacji z Ukrainy (były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko obecny prezydent Wiktor Janukowycz i była premier Julia Tymoszenko), prezydencie Niemiec Horst Koehler z małżonką, a także delegacjach z Armenii, Azerbejdżanu i Maroka.
Im wszystkim należą się podziękowania, a także pamięć o tym, kto okazał solidarność, a kto o niej tylko mówił.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Alec
Superreaktywista
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: Ze świata Panie , ze świata
|
Wysłany: Czw 16:27, 06 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
"Rosjanie chcieli, żebym podpisała oświadczenie, że mogą spalić rzeczy ojca. Rosyjska psycholog powiedziała mi, że są to strzępy ubrania pobrudzone krwią, benzyną i błotem i właściwie nic z nich nie zostało. Zgodziłam się. Tymczasem wśród rzeczy ojca, które mi potem oddano, były prawie niezniszczone blankiety biletów LOT, różaniec, harmonogram pobytu w Katyniu, telefon komórkowy, który nie był uszkodzony i działał."
Z Małgorzatą Wassermann, córką posła PiS, rozmawia Dorota Kania ("Gazeta Polska").
W jaki sposób dowiedziała się pani o śmierci ojca w katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154?
W sobotę rano z mediów. Radio RMF przerwało program, by przekazać tę informację. Później w telewizji została podana infolinia, na którą mogły telefonować rodziny. Pierwszy raz zadzwoniłam tam około 13.00. Usłyszałam, że tata wsiadł na pokład samolotu, a na chwilę obecną jedynie mogą nam zaoferować pomoc psychologa i na tym rozmowa się skończyła. Kilka godzin później na pasku informacyjnym w telewizji przeczytałam, że jest organizowany wyjazd rodzin ofiar katastrofy do Moskwy. Ponownie zadzwoniłam na infolinię â� rozmawiająca ze mną kobieta powiedziała, że jest to â�plotka medialnaâ�.
Czy w sobotę zgłosił się do pani lub rodziny ktoś ze strony polskich władz?
Nie. W niedzielę rano z telewizji dowiedziałam się, że w Warszawie gromadzą się rodziny, które mają lecieć do Moskwy. Zadzwoniłam na infolinię i ustaliłam, że my dojedziemy. Około południa poinformowano nas telefonicznie, że ojciec został na sto procent zidentyfikowany i czy w takiej sytuacji nadal chcemy jechać. Kolejne telefony z taką samą informacją otrzymaliśmy z MSZ oraz infolinii. Ponieważ powiedziano nam trzykrotnie, że ojciec został zidentyfikowany na pewno i informowano nas, że nie trzeba jechać, zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Moskwy. Poinformowano mnie również, że mogę w imieniu rodziny ustanowić pełnomocnika. W niedzielę pobrano od nas także DNA. W poniedziałek usłyszałam, jak minister Ewa Kopacz czyta listę zidentyfikowanych osób â� ojca na niej nie było.
Poinformowano panią, kto rozpoznał ciało Zbigniewa Wassermanna?
Nie, ale w mediach pojawiła się wiadomość, że Jarosław Kaczyński, który był w Smoleńsku identyfikować ciało brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dokonał tej identyfikacji. Zadzwoniłam do posła Adama Bielana, który stwierdził, że identyfikacja ojca nie miała miejsca. Skontaktowałam się z biurem PiS i posłowie zaczęli ustalać, jaki jest stan faktyczny. Poseł Beata Kempa i Andrzej Adamczyk wielokrotnie dzwonili w różne miejsca, by cokolwiek ustalić. Zdecydowaliśmy, że jedziemy do Moskwy: ja, moja bratowa i dyrektor biura ojca. Bardzo szybko załatwiono nam wizy i we wtorek przed południem wylecieliśmy do Moskwy.
Co się działo po przylocie?
Od razu pojechaliśmy do instytutu medycznego, gdzie wprowadzono nas do dużej auli. Było tam mnóstwo ludzi, do których podchodzili rosyjscy prokuratorzy, tłumacz i psycholog. Gdy przyszła nasza kolej, zapytano nas o znaki szczególne ojca, wygląd i ubranie. Po ich opisaniu powiedziano nam, żeby zejść na dół, gdzie są przechowywane ciała. Ponieważ już wcześniej ustaliliśmy, że identyfikacji dokonają moja bratowa i dyrektor biura ojca, ja zostałam, a oni poszli z rosyjskim prokuratorem, tłumaczem i psychologiem.
Długo pani na nich czekała?
Zaraz po ich odejściu podeszła do mnie kobieta świetnie mówiąca po polsku, bez żadnego akcentu. Zapytała, czy zgodzę się na kilka formalności, bo będzie szybciej.
Zgodziła się pani?
Oczywiście, że tak. Powiedziano mi, żebym podpisała dokument, że są to zwłoki ojca. Zadzwoniłam do bratowej, która potwierdziła identyfikację. Podpisałam dokument i wtedy rozpoczęło się przesłuchanie. W pewnym momencie pani psycholog, która wcześniej do mnie podeszła, powiedziała mi, że przesłuchujący mnie rosyjski prokurator, do którego zwracała się po imieniu, jest szefem wszystkich prokuratorów. Zapytałam wtedy, czy ona jest Rosjanką â� powiedziała, że tak. Byłam zaskoczona, bo mówiła w naszym języku jak rodowita Polka.
Była cały czas podczas pani przesłuchania?
Tak, siedziała przy mnie i cały czas do mnie mówiła.
Ile trwało przesłuchanie?
Prawdopodobnie około sześciu godzin.
Dlaczego tak długo?
Zaczęło się od spisywania moich danych. Prokurator mając przed sobą mój paszport, w którym były moje dwa imiona, zapytał mnie, czy używam jednego imienia, czy dwóch. Odpowiedziałam, że jednego. Wpisał jedno imię w protokół, a ja na chwilę wyszłam. Po powrocie stwierdził, że w paszporcie są dwa imiona i trzeba na nowo spisać protokół. Wówczas odpowiedziałam, że przecież o tym wiedział, mało tego, dokładnie mnie o to pytał. Powiedziałam, że jestem prawnikiem i z mojej wiedzy wynika, że na dole protokołu możemy dopisać informacje o drugim imieniu. Usłyszałam, że tego nie przewiduje rosyjska procedura i wszystko trzeba spisać na nowo. Pytano mnie, gdzie pracuję, jaki jest adres mojej pracy i telefon, gdzie mieszkam. Po zakończeniu odbierania danych ponownie na moment opuściłam pokój. Kiedy wróciłam, któraś z tych osób podała mi długopis i ja się podpisałam. Za chwilę okazało się, że znowu pojawił się problem, bo na jednej stronie podpisałam się na niebiesko, a na innej na czarno. I znów prokurator powiedział mi, że wszystko musimy zrobić od nowa, ponieważ w rosyjskiej procedurze dokumenty muszą być podpisane jednym kolorem długopisu. Po jakimś czasie odmówiłam udziału w dalszych czynnościach, na co Rosjanka przedstawiająca się jako psycholog, tłumaczyła mi, że jestem w szoku, dlatego nic nie rozumiem, i chciała podać mi leki uspokajające
Zażyła je pani?
Nie byłam w szoku, wiedziałam, co się dzieje, i żadne leki nie były mi potrzebne. Zresztą polscy psychologowie powiedzieli później, że byliśmy jednymi z najbardziej opanowanych i spokojnych ludzi, którzy przyjechali na identyfikację.
Po spisaniu danych przesłuchanie trwało nadal?
Tak. Samo spisywanie danych i poprawki trwało ponad dwie godziny. Później prokurator pytał mnie, kto mieszka z ojcem w domu, jak ma na imię druga wnuczka i po co przyjechał do Rosji. Odpowiedziałam, że siedemdziesiąt lat temu zostali tutaj zamordowani polscy oficerowie i przyjechał oddać im hołd.
O co jeszcze pytał rosyjski prokurator?
Czy przyjechałam razem z ojcem do Rosji, kiedy ostatni raz się z nim widziałam, kiedy przekraczałam razem z nim granicę. Kolejne pytanie dotyczyło tego, kto z nim przyjechał. Zapytałam, czy mam wymienić nazwiska wszystkich pozostałych 95 osób, które zginęły w katastrofie. Po tym pytaniu powiedziałam, że chcę już zakończyć czynności i nie będę dalej zeznawać. Tym bardziej że moja bratowa i dyrektor biura ojca czekali na mnie na dole. Stwierdziłam, że chcę zabrać rzeczy taty, i mimo że wcześniej powiedzieli, że będę musiała oddać krew â� bo ich nie interesuje materiał genetyczny pobrany w Polsce â� odmówiłam. Wówczas dowiedziałam się, nie oddadzą ciała ojca, dopóki nie pobiorą mi krwi.
Zgodziła się pani?
Tak, ale zanim to nastąpiło, prokurator zapytał mnie, na ile wyceniamy to, co się stało. Odpowiedziałam, że ta tragedia nie ma ceny i nie jest w stanie wyobrazić sobie, co przeżywamy. Dodałam, że nie będziemy skarżyć państwa rosyjskiego za tę katastrofę, na co on stwierdził, że nigdy nic nie wiadomo.
Po oddaniu krwi pojechała pani do hotelu?
Ponieważ towarzyszące mi osoby musiały opuścić budynek, zadzwoniłam do polskiej ambasady i po kilkunastu minutach przyjechał nasz przedstawiciel, który towarzyszył mi do końca czynności. Nie skorzystałam z propozycji prokuratora, że osobiście odwiezie mnie do hotelu.
Jak zakończyło się przesłuchanie?
Powiedzieli mi, żebym podpisała oświadczenie, że mogą spalić rzeczy ojca. Zadzwoniłam do mamy, ona chciała je odzyskać. Wtedy rosyjska psycholog stwierdziła, że są to strzępy ubrania pobrudzone krwią, benzyną i błotem i właściwie nic z nich nie zostało. Ostatecznie zgodziłam się więc na ich spalenie i podpisałam dokumenty. Teraz tego żałuję.
Dlaczego?
Bo czas na analizę i przemyślenia przyszedł w Polsce. Rozpoznałam rzeczy ojca, które mi oddano: prawie niezniszczone blankiety biletów LOT, z których korzystał w Polsce na trasie Krakówâ�Warszawa, różaniec i etui, harmonogram pobytu w Katyniu, telefon komórkowy, który nie był uszkodzony i działał. Jeżeli ubranie było kompletnie zniszczone, to gdzie był telefon i dlaczego ocalał? Skąd Rosjanie wiedzieli, że to jest właśnie jego telefon? Dlaczego w tak dobrym stanie zachowały się papierowe bilety i harmonogram, które ojciec miał przy sobie, a ubranie w katastrofie zostało całkowicie zniszczone? Na te pytania chyba mi już nikt nie odpowie.
źródło: Niezależna.pl
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Alec
Superreaktywista
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: Ze świata Panie , ze świata
|
Wysłany: Czw 16:35, 06 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Najpierw piosenka Wojewódzkiego i Figurskiego "Jarek, po trupach do celu":
http://www.youtube.com/watch?v=Vw9mbCAKF2g
potem jeden z listów - tutaj reżysera, Piotra Zarębskiego - jakie zostały wysłane do głównego sponsora programu, koncernu Coca-Cola:
Dear Coca-Cola team,
I will never buy your products again and I will ask all my friends living in Toronto, Canada to join me in a protest against your company sponsoring a program of Wojewodzki and Figurski.
How a company like yours can devote resources to finance such poor production in a country where the last victim of the unprecedented and unexplained tragedy barely has been buried? I have never watched productions of the pseudo-artists before and I regret that I have read the so-called rap song about our former PM, Mr. Jaroslaw Kaczynski's painful decisions. I have considered the Coca-Cola a respectable company. How any human being can treat Prime Minister Jaroslaw Kaczynski with such disrespect and cruelty? Nobody deserves that.
Wake up Coca-Cola's Team!
Shame on you,
Piotr Zarebski Poland
Tłumaczenie listu przez przez program "tłumacz" firmy google:
Coca-Cola drogi zespołu,
I nigdy nie kupić produkty ponownie i poproszę wszystkich moich znajomych mieszkających w Toronto, Kanada dołączyć do mnie w proteście przeciw firmie sponsorującej program Wojewódzki i Figurski.
Jak firmy takie jak Twoja może poświęcić środków na finansowanie takich biednych produkcji w kraju, gdzie ostatnio ofiary tragedii bez precedensu i niewyjaśnionych ledwo został pochowany? Nigdy nie oglądałem produkcje pseudo-artystów przed i żałuję, że przeczytałem tzw rap piosenka o naszym byłego premiera, bolesne decyzje pana Jarosława Kaczyńskiego. Mam za Coca-Cola szacunku firmy. Jak każdy człowiek może traktować premiera Jarosława Kaczyńskiego z takimi braku szacunku i okrucieństwa? Nikt nie zasługuje na to.
Obudzić Coca-Coli Team!
Wstydź się,
Polska Piotr Zarębski
I na koniec natychmiastowa reakcja koncernu:
Wojewódzki stracił sponsora za "Jarek po trupach do celu"
"Jarek po trupach do celu, każdy chce leżeć na Wawelu" wyśpiewali na antenie radia Eska Rock Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Kontrowersyjne wystąpienie nie skończyło się tylko na moralnej naganie zbulwersowanych tekstem piosenki osób. Ze sponsorowania audycji, w której padły sporne słowa wycofał się koncern Coca-Cola.
Jak podaje TVN24, firma nakazała wycofać swoje logo z internetowej edycji programu "Poranny WF Wojewódzki i Figurski", w którym padły słowa: "Jarek po trupach do celu, każdy chce leżeć na Wawelu". - Wyrażamy ubolewanie, że nasza marka została wykorzystana w programie, który mógł urazić uczucia wielu osób - komentuje koncern decyzję o wycofaniu swojego logo.
Znaczek koncernu faktycznie został usunięty z oficjalnego kanału Eska Rock, jednak wcześniejsze nagranie wciąż krąży w internecie.
Po ujawnieniu sprawy kontrowersyjnego nagrania przez "Rzeczpospolitą", prezes radia Eska Rock Bogusław Potoniec powiedział, że piosenka nie przekracza granic dobrego smaku. Jak dodał, wypowiedź dziennikarzy świadczy o sprzeciwie na wykorzystywanie katastrofy samolotu prezydenckiego w kampanii wyborczej.
Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Alec
Superreaktywista
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: Ze świata Panie , ze świata
|
Wysłany: Nie 7:09, 09 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Oświadczenie
w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.
My, niżej podpisani pracownicy nauki różnych ośrodków Polski, a także wspierający nas obywatele różnych zawodów, z wielką dezaprobatą przyjęliśmy fakt podpisania przez Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, pełniącego funkcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – wbrew znanej publicznie woli tragicznie zmarłego śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.
Marszałek Bronisław Komorowski reprezentuje przeciwny wobec śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego obóz polityczny, a zaczął pełnić obowiązki głowy państwa w wyniku Jego tragicznej śmierci. Taka sytuacja w każdym demokratycznym społeczeństwie i państwie obliguje przejmującego obowiązki do zachowań neutralnych politycznie i taktownych i do niepodejmowania decyzji które jednoznacznie odpowiadają interesowi politycznemu własnego ugrupowania.
Na polecenie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Kancelaria Prezydenta przygotowała wniosek wraz z jego merytorycznym uzasadnieniem (dokument liczy 22 strony) skierowujący nowelizację ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Przeciwko nowelizacji ustawy wypowiedziały się liczne środowiska naukowe, kombatanckie, związkowe, wiele osób życia publicznego, między innymi dwaj wybitni hierarchowie Kościoła katolickiego a także Rada Programowa Instytutu Pamięci Narodowej zdecydowanie najlepiej znająca legislacyjne potrzeby tej instytucji.
W takiej sytuacji podpisanie przez Marszałka Bronisława Komorowskiego ustawy o IPN należy odczytać jako nieliczenie się ze standardami i regułami życia w demokratycznym społeczeństwie i państwie. Wykorzystanie tragicznego zdarzenia i przejęcie funkcji głowy państwa poza trybem demokratycznego wyboru do realizacji interesu partyjnego ugrupowania, z którym jest związany, budzi uzasadnione wątpliwości co do sposobu sprawowania urzędu Prezydenta RP po ewentualnym wygraniu wyborów przez Marszałka Bronisława Komorowskiego.
Zwracamy się z podziękowaniem do Prawa i Sprawiedliwości za przejęcie inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i skierowanie nowelizacji ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego.
W zaistniałej sytuacji obowiązywania nowej ustawy o IPN, która przewiduje nowy tryb wyboru władz tej instytucji, zwracamy się ze stanowczym apelem, wręcz żądaniem, do wszystkich kandydatów do ciała elektorskiego, które będzie wybierało Radę Programową IPN, a także wszystkich kandydatów do tej Rady, by złożyli oświadczenie lustracyjne w formie obowiązującej osoby obejmujące urzędy państwowe, przy których oświadczenie to jest wymagane. Jest to minimalny wymóg jaki spełniać powinny osoby wybierające władze IPN-u, bo właściwie moralne prawo wyboru elektorów i kandydatów do władz IPN-u powinni mieć tylko ci członkowie rad wydziałów i instytutów wybierających członków kolegium, którzy takie oświadczenie złożą. Szczególny charakter prac badawczych, dochodzeniowo-prokuratorskich i oświatowo-edukacyjnych wymaga, by w kierownictwie IPN-u zasiadały osoby o życiorysach przejrzystych, nieskażonych współpracą z komunistycznymi służbami i strukturami władzy.
♣
UWAGA: Jest to oświadczenie przygotowane przez poznańskie środowisko akademickie, godne, moim zdaniem, jak najszerszego poparcia.
Bardzo proszę o umieszczanie w komentarzach woli poparcia dla oświadczenia, wg schematu - Imię, Nazwisko, stopień/ tytuł naukowy, ośrodek naukowy .
Zachęcam także inne osoby, spoza środowiska akademickiego, do popierania oświadczenia.
Bardzo proszę o jak najszersze rozpowszechnienie oświadczenia i zbieranie podpisów (także od osób nie korzystających z internetu) , które można też przekazać na mój adres [link widoczny dla zalogowanych]
♣
Lista podpisów:
Józef Wieczorek, dr, Niezależne Forum Akademickie, Kraków
Zbigniew Darzynkiewicz, dr
Roman Baraniecki
Stefan Sokołowski, prof. dr hab., Zakład Modelowania Procesów Fizykochemicznych, WCh., UMCS, Lublin
Stanisław Markowski art. fotografik Kraków
Zbigniew Bereszyński
Andrzej Myc, dr
Piotr i Magdalena Jaworscy, nauczyciele
Mariusz Marasek, historyk, socjolog, nauczyciel
Jerzy Stolfa, mgr inz. automatyk
Tadeusz Sikora
Józef Urbanowicz , mgr inż , Kaźmierz
Stanisław Srokowski, pisarz, Wrocław
Elzbieta Morawiec, dr
Andrzej Cisek, emerytowany inżynier elektronik
Roman Zwiercan
Kornel Morawiecki, dr, Kandydat na Prezydenta RP
Barbara Niemiec, dr, Kraków
Mariusz Szajnert, Instruktor jezyka polskiego w Michigan State University,
Marian Hanasz
Ludwika Ogorzelec
Izabella Galicka, dr, historyk sztuki, wykladowca w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie
Antoni Lenkiewicz, dr, Wrocław
Jadwiga Chmielowska , dziennikarz
Józef Sławiński
Magda Figurska
Janusz Kotański, historyk, poeta
Sławomir Wieczorek, publicysta
Jakub Figurski
Patrycja Stefańska, mgr inż., fizyk, Politechnika Gdańska
Maria Piotrowicz – nauczyciel
Teresa Kaczorowska, dr nauk humanistycznych, pisarka, współpracownik Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku
Elżbieta Szmidt, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Blogmedia24.pl
Andrzej Kisielewicz, prof. dr hab., UWr
Danuta Sadowska, mgr
Jerzy Jankowski
Piotr Jaroszyński, dr hab., prof. KUL
Jacek Sawicki, dr
Ewa Smulikowska – Konopka, dr, Warszawa, emer.prac. naukowy Instytutu Sztuki PAN
Adam Szmidt
Anatol Bielski
Krzysztof Andrzejewski – pisarz
Zbigniew Żmigrodzki, prof.dr hab.
Anna Żukowska-Maziarska, tłumacz
Slawomir Geca ,USA
Ewa i Bogumił Oświecimscy
Piotr Korycki, dziennikarz Warszawa / Calgary
Paweł J. Rajda, dr inż., AGH
Piotr Maloszewski, Prof. Dr., Uniwersytet we Freiburgu oraz w HMGU Monachium
Jerzy Goljasz, mgr inż.elektronik
Marek Andrzejewski, dr hab prof. Uniwersytetu Szczecińskiego
Helena Goljasz, mgr
Leszek Długosz, obywatel
Kazimierz Napiórkowski, fizyk
Wojciech Rypniewski, prof. dr hab., PAN
Jacek Laska – przedsiębiorca
Jacek Błażewicz, prof. czł. koresp. PAN, Politechnika Poznańska
Marian Stach, działacz Solidarności i KPN – emeryt
Anna Ilczyszyn – nauczyciel
Stanisława Baranek – emerytka
Krzysztof Bzdyl – ekonomista
Borys Paszkiewicz, dr hab., prof. Uniwersytetu Wrocławskiego
dr Maciej Pokora, Warszawa
Andrzej Gryglewicz AWF Warszawa
Dariusz Piotr Kucharski, dr
Jan Sadowski, profesor, Wydział Biologii UAM
ks. Krzysztof Mądel SJ
Dr hab. inz. Jan Radon, prof. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Stanisław Grzesiek, mgr, artysta plastyk
Adam Babula dr, Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu
Julian Srebrny, dr fizyk Uniwersytet Warsawski
Małgorzata Stryjska, lekarz medycyny
Anna Waśko, dr hab., UJ
Stanisława Ochab-Pasek
Wiesław Pasek, dr farm.
Kazimierz Nowosielski, dr hab., prof. UG, pisarz
Leszek S. Jankiewicz, prof. dr hab.
Witold Kowalczyk
Elzbieta Wesołowska, prof. zw. dr hab.,UAM
Michał Banaszak, dr hab., UAM
Edward Darżynkiewicz, Prof. dr hab., profesor Uniwersytetu Warszawskiego
Bogumiła Dziurawiec
Mirosław Boruta
Stanisław Brzozowski
Zofia Brzozowska
Józef Brzozowski
Wiktor Wegrzyn
Lucyna Kulińska, Dr, adiunkt, Kraków
Agata Mamoń, mgr konserwator dzieł sztuki, Kraków
Józefa Brzozowska
Jacek Pulikowski, dr inż, docent w Politechnice Poznańskiej, nauczyciel akademicki, publicysta katolicki
Beata Rzemieniecka
Aleksandra Wagner, nauczyciel akademicki
Stanisław Wrzesień
Jacek Trznadel, Prof. dr hab. (professeur emerite de la Sorbonne)
Bogdan Burdziej, dr hab., prof. UMK, historyk literatury
Danuta Julia Cisek
Tadeusz Wroblewski, dr, Uniwersytet Kalifornijski – Davis
Dariusz Całus
Lidia Dudziak, mgr politolog , Radna m.Poznania przewodniczaca Komisji Oświaty i Wychowania
Danuta Kotyńska-Brancewicz, nauczycielka LO, Łódź
Rafał Broda, prof. dr hab. IFJ PAN Kraków
Marek Axentowicz
Andrzej Brancewicz, mgr inż. chemii; Łódź
Ryszard Piasek, dr., producent filmowy
Agnieszka Klepacka, malarka
Krystyna Jagoszewska, nauczycielka języka polskiego
Zachariasz Bohosiewicz
Wiola Kowalczyk
Jerzy Gizella, dr
Bogumiła Czaplicka
dr hab. Marek Kazimierz Barański, prof. UKSW
Aleksander Kośko
Piotr Gliński, prof. dr hab. IFiS PAN i Uniwersytet w BIałymstoku
Marek Gizmajer, mgr, tłumacz przysięgły
Tadeusz Dziuba, Dr, wojewoda wielkopolski w latach 2006-2007
Ryszard Golański, dr hab. inż., Kraków
Dorota Heck, dr hab., prof. UWr
Jan Tadeusz Duda prof. dr hab. inż. AGH Kraków
Tomasz Gąsowski, historyk UJ
Grzegorz Musiał, dr hab., Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Katarzyna i Piotr Jackowski
Krystyna Stamirowska prof. dr hab. UJ
Henryka Kramarz
Barbara Jęcz, biolog
Eugeniusz Jęcz, mgr inż projektant
Janusz Czebreszuk, dr hab. prof. UAM
Witold Korona, geolog
Teresa Gierszewska, dr UAM Poznań
Zofia Szweykowska-Kulinska, prof. dr hab. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Jan Paradysz, dr hab., prof. UE Poznań
Maria Kurzak, mgr inż.architekt-urbanista
Janusz Firlet, dr
Roman Rumian, dr inż., Katedra Elektroniki AGH w Krakowie
Zbigniew Radecki
Ewa Tomaszewska, mgr fizyki, Uniwersytet Warszawski.
Joanna Kapusta
Hanna Langner-Matuszczyk, dr, emerytowana adiunkt Politechniki Wrocławskiej
Bogusław Misterkiewicz, dr, , Politechnika Radomska
Włodzimierz Waliszewski, prof. dr hab.,Łódź
Bogusław Gruszczyński, radca prawny, obecnie w Radomiu
Dorota Gołębska, tłumacz
Marta Axentowicz-Bohosiewicz , Fundacja Ormiańska KZKO
Andrzej Wilczkowski, pisarz
Mariusz Bryl, dr hab. UAM
Marek Kaszubski, mgr inż., prywatny przedsiębiorca
Leszek Elektorowicz,pisarz
Teresa Mucha USA
Borys Dyba
Jan Jarczok
Ewa Kubasiewicz-Houee
Ewa Stewart, Wrocław
Andrzej Szubert
Agnieszka Kurnik, dr, WSFP “Ignatianum”, Kraków
Stanisław Sędziwy
Tomasz Wyka, dr biologii, UAM Poznań
dr hab. prof. UJ Maciej Urbanowski
Marek Czarnasiak
Jarosław Jarzewicz, dr hab., prof. UAM Poznań
dr hab. Kinga Maciuszak, Instytut Filologii Orientalnej UJ
Jeremi Rychlewski, dr inż., Politechnika Poznańska
Mirosław Handke prof.dr hab. AGH Kraków
Krystyna Andrzejewska, fizyk, Uniwersyet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Aleksandra Frączek
Stanisława Jonas, prof.dr hab.inż. AGH
Romuald Szeremietiew, dr hab. prof. KUL , Dyrektor Instytutu Prawa Wydz. KUL w Stalowej Woli
Maria Bała, prof. dr hab. inż., AGH, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Bożenna Jędrzejczak, Kierownik literacki Teatru Nowego im.K.Dejmka w Łodzi
Janina Bożena Korzińska
Aleksandra i Maciej Szulcowie, Poznań
Izabela Rumian
Marta Morawiecka-Rudnicka
Teresa Stanek, dr teologii, UAMK
Krzysztof Pasierbiewicz, Dr, pracownik naukowy AGH, pisarz, tłumacz
Andrzej Skumiel, prof. UAM dr hab. inż.UAM, Wydział Fizyki
Wanda Pieczynska
Edward Trzosek
Katarzyna Tkacz-Śmiech, dr hab. inż. AGH
Wojciech Pillich, dr inż., Politechnika Śląska
Piotr Chlebowski, dr hab., KUL, historyk literatury, norwidolog
Piotr Stepnowski, prof. dr hab. UG
Renata Czekalska, dr, Instytut Filologii Orientalnej UJ
Henryk Szydłowski, prof dr hab. UAM
Eugeniusz Szcześniak, dr hab., prof. UAM
Waldemar Żyszkiewicz, publicysta, poeta, Warszawa
Radosław Sikora, dr matematyki, Politechnika Warszawska
Tadeusz Jopek, dr hab. UAM
Elżbieta Firlet, historyk
Jacek Rajchel, prof. dr. hab. inż. Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków
Tadeusz Rorat, prof.dr hab. Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu
Agata Świerkowska, mgr inż. towaroznawstwa, Uniwersytet Ekonomiczny
Marek Kubiak
Andrzej Ossowski, mgr inż.
Paweł Chojecki, pastor, redaktor naczelny miesięcznika “idź POD PRĄD”
Stanisław Piskor, dr (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich)
Aldona Grzybowska Pawłyk , Dr n.hum., b. adiunkt UJ Kraków
Krystyna Laskowicz, dr nauk humanistycznych
Andrzej Grząślewicz, dr, Kraków
Anna Sikora, dr
Maria Baster-Grząślewicz, dr
Barbara.Maniak, dr inż., Uniwersytet Przyrodniczy Lublin
Barbara Napieralska, Solidarność Wielkopolska
Anna Niedziela, mgr filologii polskiej
Leszek Jaranowski
Jakub Brodacki, mgr, Muzeum Historii Polski
Elżbieta Wach
Wojciech Bąk, dr UP, Kraków
Damian Mielecki, mgr, doktorant, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN
Barbara Peplińska, dr
Roman Szulc, prof. zw., UMed. Poznań
Maria Ziółek, prof. dr hab., UAM
Marian Perlikowski, dr inż. Łódź
Dominik Nowakowski, dr, IAiE PAN Wrocław
Andrzej Żeligowski, Dr nauk techn. inż. Politechnika Łódzka
Anna Rakocz, przewodnicząca Ogólnopolskiej Federacji Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym
Bogdan Galiński
Marek Kaźmierczak, dr inż., Politechnika Łódzka
Paweł Foralewski, dr UAM Poznań
Henryk Hudzik, prof. dr hab., UAM Poznań
Adam Przepałkowski, mgr, Łódź
Paweł Bortkiewicz, ks. prof. dr hab. UAM
Bogusław Broda, dr hab., Uniwersytet Łódzki
Andrzej Przyłębski, Prof.zw., Inst. Filozofii UAM
Zbigniew Darzynkiewicz, Czlonek zagraniczny PAN
Paweł Wyszogrodzki, nauczyciel historii
Czesław Błaszak, Prof. dr hab.
Andrzej Wawrzycki
Jadwiga Krywult, mgr pedagogiki
Maria Sapor
Lech Różański, dr n. chem., członek PTPN
Ewa Siemieniec-Gołaś, dr hab., prof. UJ
Anna Płócienniczak, mgr inż. metalurg, pedagog
Jadwiga Wajszczuk, dr hab., prof. UW
Romuald Kałwa, politolog, dziennikarz
Barbara Mękarska, dr, emerytka UJ
Alicja B.Nabzdyk-Kaczmarek,mgr prawa, radca prawny –adwokat,b.wykładowca Uniwersytet Opolski
Jerzy Kaczmarek,mgr inż. elektryk,wykładowca Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Opole
Lucyna Konieczny- ekonomista
Wacław Holewiński, pisarz
Zdzisław Smorąg, Prof. dr hab.
Irena Smorąg
Agnieszka Dziergowska, dr inż. Politechnika Łódzka
Grażyna Zając, dr hab., UJ
Marian Gęślicki
………
prof. dr hab. Andrzej Adamski AGH Kraków
Przemysław Alexandrowicz Prezes KIK Poznań
Krystyna Andrzejewska UAM
prof. dr hab. Emilia Andrzejewska-Golec UMed. Łódź
prof. dr hab. Marek Andrzejewski Uniwer. Szcz.
dr Róża Antkowiak UAM
prof. dr hab. Wiesław Antkowiak UAM
prof. dr hab. Michał Banaszak UAM
mgr inż. Józef Bancewicz Politechnika Poznańska
dr Lidia Banowska UAM
Marek Banowski Poznań
mgr Krzysztof Bąk Poznań
mgr Bożena Begejowicz psycholog Poznań
prof. dr hab. Marek Kazimierz Barański historyk UKSW
Artur Bazak – redaktor “Teologii Politycznej”
Synergian Bezak, fizjoterapeuta, student osteopatii Poznań
Prof. dr hab. Czesław Błaszak UAM
prof. dr hab. Jacek Błażewicz Politechnika Poznańska
mgr Barbara Błażewicz Poznań
prof. dr hab. Krystyna Boczoń UMed Poznań
prof. dr hab. Władysław Boczoń UAM
Maria Bogucka lekarz-stomatolog Poznań
ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz UAM
dr Mirosław Boruta UP Kraków
prof. dr hab. Władysława Bryła UMCS
mgr Jan Bryła Lublin
dr Alfons Brzeziński Poznań
dr Elżbieta Czarniewska UAM
prof. dr hab. Janusz Czebreszuk UAM
prof. dr hab. Jacek Dabert UAM
dr Maria Dąbrowska-Bąk UAM
dr Maria Dębowska fizyk UWrocławski
Artur Dmochowski, twórca TVP Historia
prof. dr hab. Stanisław Ryszard Domański SGH Warszawa
prof. dr hab. Kazimierz Dopierała UAM
mgr Lidia Dudziak Poznań
prof. dr hab. Edward Dutkiewicz UAM
prof. dr hab. Maria Dutkiewicz UAM
prof. dr hab. Krzysztof Dybciak UKSW Warszawa
mgr Katarzyna Dybciak filolog Warszawa
dr Tadeusz Dziuba
Leszek Elektorowicz literat Kraków
prof. dr hab. Tomasz Gąsowski UJ
dr Grzegorz Gertig chirurg-onkolog Poznań
dr Teresa Gertig Poznań
prof. dr hab. Janusz Gołaś AGH Kraków
mgr Dorota Gołębska tłumacz Warszawa
mgr Jacek Gołębski Warszawa
Prof. dr hab. Bożena Górczyńskla-Przybyłowicz UAM
inż. Jerzy Grabus
Krystyna Grabus
prof. dr hab. Witold Grzebisz U Przyr. Poznań
prof. dr hab. Halina Grzmiel-Tylutki UJ
dr Jolanta Hajdasz Wyż. Szkoła Umiej. Społ. Poznań
prof. dr hab. Dorota Heck UWrocławski
dr Włodzimierz Heller UAM Kalisz
mgr Hanna Hendrysiak filolog Warszawa
mgr Witold Hendrysiak Warszawa
prof. dr hab. Zofia Hryniewiecka-Szyfter UAM
Prof. dr hab. Henryk Hudzik UAM
prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiwicz UAM
prof. dr hab. Leszek S. Jankiewicz Skierniewice
prof. dr hab. Dorota Jankowska UAM
prof. dr hab. Artur Jarmolowicz UAM
prof. dr hab. Tomasz Jasiński UAM
mgr Jolanta Jasińska Poznań
dr Teresa Jerzak-Gierszewska UAM
dr Józef Kapusta Instytut Biotechnologii i Antybiotyków Warszawa
prof. dr hab. Marta Karasińska UAM
dr Anna Kasprzyk Poznań
dr Henryk Kasprzyk Poznań
prof. dr hab. Andrzej Kaźmierski UAM
Aleksandra Kochańska Dziurowicz Poznań
prof. dr hab. Aleksander Kośko UAM
mgr Maria Kośko Poznań
prof. dr hab. Henryka Kramarz Uniwersytet Pedagogiczny Kraków
dr Henryk Krzyżanowski UAM
dr Dariusz Kucharski UAM – Stowarzyszenie Warsztaty Idei Obywateli Rzecvzypospolitej
mgr Hanna Kucharska Poznań
dr Agnieszka Kurnik WSFP „Ignatianum” Kraków
dr Krystyna Laskowicz
prof. dr hab. Ignacy Lewandowski UAM
mgr Maria Lewandowska Poznań
Bernard Ładysz artysta, śpiewak operowy
prof. dr hab. Leokadia Ładysz
prof. dr Paweł Łączkowski Poznań
dr Maria Łączkowska UAM
prof. dr hab. Andrzej Maciejewski UAM
prof. dr hab. Wiara Małdżieva UMK
dr Piotr Meteniowski UAM
dr Bożena Mikołajczak UAM
prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak UAM
prof. dr hab. Krzysztof Moliński UPrzyrodniczy Poznań
prof. dr hab. Grzegorz Musiał UAM
prof. dr hab. Kazimierz Napiórkowski UW
prof. dr hab. Elżbieta Nowicka UAM
prof. dr hab. Kazimierz Nowosielski UGdański
prof. dr hab. Radosław Okulicz-Kozaryn UAM
prof. dr hab. Jan Paradysz Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
prof. dr hab. Stanislaw Paszkowski Uniwersytet Przyrodniczy Poznań
dr inż. Andrzej Pawuła Poznań
Ryszard Piasek filmowiec-dokumentalista Poznań
prof. dr hab. Barbara Piłacińska UAM
mgr inż. Andrzej Pieńkowski
mgr inż. Maria Pieńkowska
dr Ryszard Piotrowicz UAM
dr hab. Jan Prostko-Prostyński UAM
prof. dr hab. Andrzej Przyłębski UAM
dr Jacek Radomski UAM
dr Wiesław Ratajczak UAM
prof. dr hab. Tadeusz Rorat Instytut Genetyki Roślin PAN
dr Lech Różański Poznań
prof dr hab. Wojciech Rypniewski PAN Poznań
prof. dr hab. Jan Sadowski UAM
Aurelia Siwa dziennikarz TVP Poznań
prof. dr hab. Jan Skuratowicz UAM
prof. dr hab. Jerzy Sosnowski URolniczy Kraków
dr Julian Srebrny UW
prof. dr hab. Krystyna Stamirowska UJ
prof. dr hab. Anna Stankowska UAM
prof. dr hab. Wojciech Stankowski UAM
prof. dr hab. Kazimierz Stępczak UAM
prof. dr hab. Wojciech Suchocki UAM
dr inż. Ludwik Szaro URoln. Kraków
prof. dr hab. Eugeniusz Szcześniak UAM
prof. dr hab. Roman Szulc UMed. Poznań
Maciej Szulc Poznań
prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska UAM
prof. dr hab. Henryk Szydłowski UAM
Stanisław Szymański przedsiębiorca Poznań
prof. dr hab. Wojciech Święcicki PAN Poznań
prof. dr hab. Kazimierz Świrydowicz UAM
mgr Teresa Świrydowicz
dr Jerzy Targalski historyk
prof. dr hab. Kazimierz Tobolski UAM
prof. dr hab. Lech Torliński Uniwersytet Medyczny Poznań
prof. dr hab. Maciej Urbanowski UJ
prof. dr. Ryszard Vorbrich UAM
prof. dr hab. Andrzej Waśko UJ
prof. dr hab. Anna Waśko UJ
prof. dr hab. Elżbieta Wesołowska UAM
dr Stefan Wiertlewski UAM
prof. dr hab. Zygmunt Zagórski UAM
prof. dr hab. Stefan Zawadzki UAM
mgr Maria Zawadzka Poznań
mgr inż. Tomasz Zdziebkowski
mgr Dorota Zdziebkowska Poznań
prof. dr hab. Maria Ziółek UAM
Antoni Żuromski radny i członek Zarządu powiatu obornickiego
Karol Szyguła Poznań
mgr Alicja Kasprzyk Poznań
mgr Joanna Kasprzyk Poznań
mgr Zbigniew Czerwiński Poznań
mgr Wiesław Zdziabek Poznań
mgr inż. Jerzy Ciesielski Swadzim k. Poznania
Przemysław Markowski – radny M. Poznania
Barbara Napieralska Poznań
Agata Ławniczak publicysta, wykładowca, reżyser
Piotr Walerych Kiekrz k. Poznania
Katarzyna Walerych Kiekrz
Joanna Walerych Kiekrz
Weronika Walerych Kiekrz
Anna Łukianowicz Poznań
Andrzej Łukianowicz Poznań
Wiktor Łukianowicz Poznań
inż. Kazimierz Zygmanowski Przeźmierowo k. Poznania
Ludwika Zygmanowska Przeźmierowo
Krystyna Liminowicz Poznań
Ryszard Liminowicz Poznań
Maria Walerych Poznań
Bogdan Walerych Poznań
Marta Kluczyńska stud. Lubniewice
mgr Leszek Jędras Puszczykowo
mgr Jędrzej Jędras Poznań
mgr Magdalena Jędras Puszczykowo
mgr Józef Pachowicz Poznań
mgr Urszula Pregiel-Pachowicz Poznań
mgr Emanuela Tatarkiewicz doktorant UAM
mgr Paweł Kochański Poznan
Katarzyna Dziamara-Kochańska Poznań
Wojciech Kochański Poznań
Dorota Kochańska Poznań
Lesław Dziamara Zawiszyce
Maria Dziamara Zawiszyce
mgr Anna Dziamara Kędzierzyn-Koźle
mgr Mgr Bartosz Dziamara Zawiszyce
Zdzisław Mikołajczak Poznań
Barbara Mikołajczak Poznań
Wanda Plucińska Poznań
Wiesław Sagan Legnica
mgr Danuta Kotyńska-Brancewicz Łódź
Jerzy Jarosz Imielin
mgr Mikołaj Pietraszak Dmowski Puszczykowo
mgr Ewa Zygarłowska Baranowo
mgr Jerzy Zygarłowski Baranowo
…..
Radosław Tarasewicz, dr UAM
dr Wiesław Ratajczak, Poznań
Bronisław Pura prof.dr hab.Politechnika Warszawska
Jerzy Ciesiołka, prof. dr hab., PAN
Jacek Badowski, mgr inż. Wrocław
Bohdan Poręba
Jadwiga Wolnicka
Piotr Hordyński, historyk sztuki
Maria Korytowska, prof. dr hab., UJ
Andrzej Fic
Wojciech Janik, Z-ca Przewodniczącego KSN NSZZ “Solidarność” ds. Legislacyjno-prawnych
Maria Pura mgr Historii -nauczycielka
Karolina Sprysak, Kraków
Malgorzata Sprysak, Kraków
Kazimierz Sprysak, Kraków
Magdalena Danielewiczowa, dr hab. prof. UW
Ewa Moląg, Kraków
Jerzy Dudek, mgr inż.
Stanisław Zdżuj, mgr sztuki, artysta malarz
August Jacek Romanowicz, mgr sztuki
Elzbieta Głodziak
Kazimierz Suszyński, matematyk / informatyk, Wrocław
Małgorzata Suszyńska
Krzysztof Jastrzębski
Anna Serafin, mgr Ostrów Wielkopolski
Barbara Nowak-nauczycielka historii, Kraków
Bożena Szubert
Anna Hoeck
Małgorzata Słocińska, dr, Wydział Biologii UAM, Poznań
Marek Czachor, dr hab., profesor Politechniki Gdańskiej
Danuta Poremska, mgr inż.
Edward Walasek, dr, AGH
Jan Cieśliński, dr hab., profesor Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Fizyki
Iwona Dzięgielewska, Poznań
Bogdan Dzięgielewska, Poznań
Anna Kasprzyk, dr, UAM Poznań,
Elżbieta Czarniewska, dr, UAM Poznań,
Joanna Kasprzyk, mgr, psycholog Poznań,
Jolanta Maćkowiak, mgr.inż. UAM
Grzegorz Woźniak, lekarz medycyny, Poznań,
Mirella Samardakiewicz, mgr UAM
Wilhelm Czapliński, dr, WFiIS, AGH
Maria Przybylska mgr UAM Poznan
Marian Józef Surma, dr n. przyr. (biofizyk), Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Piotr Strzetelski, dr, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Anna Boguś, inż.
Bogdan Wiszniewski, prof. dr hab. inż., prof. nadzw. PG
Zygmunt Korus, Klub “GP”, Chorzów
Jacek Duda, dr inż., Politechnika Lubelska
Aldona Ciborowska, dr nauk prawnych
Janusz Janowski, art. malarz
Elżbieta Kryś, Uniwersytet Łódzki
Adrianna Garnik, studentka
Andrzej Stepnowski, Prof.dr hab.inż., Politechnika Gdańska
Włodzimierz Jerzy Mościcki, dr inż, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Tomasz Kawiński, mgr inż.Łódź
Andrzej Wrzesień , dr nauk matemat. , st. wykładowca, Politechnika Łódzka
Anna Filipiuk
Mirosława Dabert, dr, UAM w Poznaniu
Krzysztof Pacanowski, mgr inż. Politechnika Warszawska
Andrzej Kotyński, dr, adiunkt w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
Małgorzata Łośko, mgr UAM Poznań
Waldemar Kurczab mgr, inż
Krystyna Bednarska
Beata Pater, Kraków
Marian Galos, dr inż., Kraków
Wojciech Wysocki, dr
Danuta Juśko
Beata Knosała
Henryk Zaradny prof. dr hab. inż. em. prof. PAN
Zbigniew Gajek, doc. dr hab. nauk fizycznych, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu
Marcin Kosinski, mgr inz., Częstochowa
Wojciech Maryszczak, nauczyciel
Dominik Rutkowski, prof. dr hab. inż., prof. zwyczajny Politechniki Gdańskiej
Regina Tarkowska i Jerzy Tarkowski
Anna Jędrzejkiewicz, dr hab. UW
Krzysztof Plewka były emigrant , były aktor
Teresa Wycichowska, architekt Sztokholm
Adam Wycichowski, architekt Sztokholm
Elżbieta Zakrzewska-Gębka, dr, em. starszy wykładowca UAM
Paweł Binek, dr, filolog, Wrocław – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Maria Wykowska, dr inż. AGH
Tomasz Dąbrowski, Warszawa
Krystyna Dąbrowska, Warszawa,
Bogusława Jankowska, Warszawa
Antoni Brenk, inż mechanik
Joanna Kotlicka, dr, Łódź
Stanislaw Sitarski, mgr
Marzena Ryskala
Piotr Lewandowski
Marek Jan Chodakiewicz, Academic Dean and Professor of History, The Institute of World Politics, Washington, DC
Jacek Kołodziej, dr inż., AGH Kraków
Przemysław Wojtaszek, prof. dr hab., Wydział Biologii UAM
Ewa Niewiara, dr AGH
Małgorzata Mejer
Joanna Stefanska
Henryk Lasota, dr hab. inż., doc. Politechniki Gdańskiej
Renata Rusek-Kowalska, dr, UJ
Aleksandra Dziewanowska-Pudliszak, dr, Instytut Technologii Drewna Poznań
Anna Kosiek, mgr inż.,specjalista nauk.-techn. Uniwersytet Rolniczy w
Krakowie
Mirosława Mołotkin-Dopierała, mgr historii, Poznań
Anna Broda
Magdalena Wardyń
Joanna R. Pieńkowska, dr, UAM
Bożena Ptak – poetka, nauczyciel
Nowosad Andrzej, dr, UAM
Andrzej Horowski, mgr chemii, Akademia Medyczna we Wrocławiu
Lucyna Mrówczyńska, dr, Wydział Biologii UAM
Hanna Piotrowicz, mgr, UAM
Ewa Męczyńska, Mgr ekonomii, Warszawa
Ryszard Piotrowicz, dr, UAM
Danuta Piwowarska, dr UJ
Anna Sukiennik
Jadwiga Wator
Aleksandr Kochańska – Dziurowicz,prof. SUM
Wiesław Sagan
Jerzy Godwod.Warszawa
Grzegorz Michalski i dawni członkowie pierwszej Solidarności [link widoczny dla zalogowanych]
Krystyna Górzyńska
Paweł Tonderski
Jacek Zarzycki , lekarz dentysta
Andrzej Śmiech, Trójmiasto
Andrzej Musielak
Piotr Ługowski
Witold Tyborowski, historyk, dr UAM
Tomasz Gędłek
Artur Timofiejew dr hab. prof. nadzw. UMCS
Michał Stosiak, dr, Wrocław
Grzegorz Jedlikowski
Andrzej Pisowicz, prof.dr hab., UJ
Paweł Sobczyński, Dr Hab.
Magda Zarzycka
Wiesław Olek, dr hab. inż. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Malgorzata Wojtkowska, dr, UAM Poznan
Marek Koscielecki, dr, The Open University of Hong Kong, Ho Man Tin, Kowloon, Hong Kong.
Marceli Koralewski dr hab prof UAM
Danuta Jabłońska
Franciszek Kasprzykowski , dr hab., Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego
Piotr Sitek, Wrocław
Witold Domogalla, dr
Ewa Koralewska, mgr inż.
Marek Siedlecki
Jolanta Kępka – informatyk
Waldemar Moliński, Profesor dr hab
Barbara Piłacińska dr hab. UAM
Jerzy Michalik, dr n. biologicznych
Katarzyna Tarnawa, studentka
Krystyna Kolatorska, lekarz dentysta, Akademia Rolnicza, Poznan
Andrzej Kolatorski (byly przewodniczacy Krajowej Komisji Koordynacyjnej , Pracownikow Lotnictwa Cywilnego pierwszej “Solidarnosci”), inżynier, Akademia Rolnicza, Poznań
Ewa Vignes
Stefan Jr Marszewski
Ewa Kostka
Włodzimierz Łukomski, Częstochowa
Robert Brucki
Urszula Rybicka
Marek Kosowski, Zurych
Wieńczysław Nowacki
Marek Mariusz Tytko, dr, UJ, Kraków
Albina Bielska, mgr filologii polskiej
Joanna Urbanska
Józef Misiek, dr hab., prof. UP w Krakowie
Wanda Jagieluk
Zbigniew Bieniek
Bogumił Kubiak, inż.
Jerzy Jaśkowski MD.PhD.MS, Główny Moderator FRECH
Alicja Ormanin-Grudkam, uczestniczka pierwszej Solidarności w Stoczni Gdańskiej 1980 r.
Violetta Sasiak
Elżbieta Dojlido-Zimak lekarz medycyny Warszawa
Jan Edmund Zimak dr n farmaceutycznych Warszawa
Jarosław Kordus
Andrzej Dajewski
Ryszard Szram – technik mechanik
Jerzy Gajdus,dr, Uniwersytet Gdański
Jerzy Zerbe, dr n. chemicznych
Wojciech Kopciński,reżyser, pisarz,Altenkunstadt/Niemcy
Henryk Manteuffel, prof.
Andrzej Musielak
Anna Trawińska-Musiałek
Juliusz Ciechanowski
Elżbieta Ciechanowska
Stanisław Nawrocki
Edward Janusz, mgr inż.
Karol Sauerland, prof. dr hab.
Justyna Wróblewska, mgr UG
Andrzej Fic
Andrzej Tatkowski, dr, em. nauczyciel akademicki
Lista podpisów członków i sympatyków Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej
Danuta Kułaga
Małgorzata Tochowicz
Jerzy Tochowicz
Barbara Pacura
Renata Pogorzelska
Kinga Barańska
Lidia Skubik
Janina Otęska
Krystyna Jaworska
Alicja Kruczek
Monika Stockhausen
Mirosław Boruta
Bolesław Małecki
Anna Sikorska-Kupiec
Jan Załuczkowski
Grażyna Gregorowicz
Elżbieta Maria Szymczyk
Stanisława Durkocz
Barbara Becker
Elzbieta Alscher
Eugenia Sędzimir
Jadwiga Mańkowska-Jurczak
Stanisław Drzabożyński
Mieczysław Marek Michno
Maria Strojek
Ryszard Kapuściński
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Onufry_
Superreaktywista
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 364
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 26 razy Ostrzeżeń: 1/2
|
Wysłany: Nie 20:32, 09 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Tysiące osób przed Pałacem; "żądamy", "chcemy prawdy"
Manifestanci przed Pałacem Prezydenckim, fot. Radek Pietruszka
PAP
Kilkutysięczny tłum, który dzisiaj zebrał się przed Pałacem Prezydenckim, domagał się od premiera Donalda Tuska powołania międzynarodowej komisji, która zbadałyby przyczyny wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.
więcej
[link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Onufry_
Superreaktywista
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 364
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 26 razy Ostrzeżeń: 1/2
|
Wysłany: Nie 20:35, 09 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
"Komorowski jest na prostej drodze do klęski"
Marek Migalski
- Większość komentatorów była zgodna – przegra wyścig o prezydenturę ta strona, która popełni więcej błędów i zostanie rozpoznana jako eksploatująca tragedię smoleńską. Jeśli tak, to Bronisław Komorowski i PO są na prostej drodze do klęski - prognozuje Marek Migalski na swoim blogu w Onet.pl.
[link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Determinator
supergość
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/2
|
Wysłany: Pon 12:57, 10 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Niesiołówski, Kutz, Palikot, Bartoszewski i im podobni również przyczyniają się do spadku popularności tego ugrupowania.
W samych Głubczycach polityka kadrowa też zrobiła swoje (KIETRZAŃSKA POLITYKA KADROWA)
No i oczywiście PODegenerator ze swym klonootoczeniem który swa aktywnością i misją braterskiej miłości na forach przysparza przyjaciół Piotrkowi.
Nie wydaje mi się żeby tylko 25 osób czytało fora, jest ich zdecydowanie więcej, wystarczy popatrzeć na marcowe statystki PP, a przecież nie każdy zna adres PP.
Post został pochwalony 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Kamyk
Superreaktywista
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 900
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 23 razy Ostrzeżeń: 2/2
|
Wysłany: Pon 13:16, 10 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Niesiołowski,Palikot,Kurski,Migalski,Girzyński - to osobniki siebie warci,pieniacze polityczni, "psy" zaczepne.Do tego towarzystwa proszę nie mieszać panów; Kutza i Bartoszewskiego bo to całkiem inna liga i tamte osobniki do pięt IM nie dorastają.
CZŁOWIEK CZĘSTO DLA POKLASKU I KORZYŚCI POLITYCZNYCH
LUBI SIĘ ZBŁAŹNIĆ
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
CZARNA MAMBA
gość
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2
|
Wysłany: Pon 13:22, 10 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Jeden fałszywy profesor drugi fałszerz historii o to twoi bohaterowie, autorytety
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
CZARNA MAMBA
gość
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 3 razy Ostrzeżeń: 0/2
|
Wysłany: Pon 13:26, 10 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Determinator napisał: | ...(KIETRZAŃSKA POLITYKA KADROWA)
. |
Trafiłeś w sedno KPK o to z czym będziemy kojarzyć obecną koterię.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
funkykoval
Superreaktywista
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 575
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: się bierze woda sodowa ?
|
Wysłany: Wto 14:25, 11 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Kamyk napisał: | Niesiołowski,Palikot,Kurski,Migalski,Girzyński - to osobniki siebie warci,pieniacze polityczni, "psy" zaczepne.Do tego towarzystwa proszę nie mieszać panów; Kutza i Bartoszewskiego bo to całkiem inna liga i tamte osobniki do pięt IM nie dorastają. |
Kutz i Bartoszewski to faktycznie inna liga - liga podwórkowa - niestety Ci dwaj Panowie nie są w stanie powiedieć czegoś sensownego o czymkolwiek - jedyne co potrafią to poujadać na PiS i jego zwolenników.
NIestety demencja starcza doprowadziła p. Bartoszewskiego głęboko poza granice prostactwa. Kutz - zawsze był czerwony niczym burak ćwikłowy.....
Osobista podróż życia z mr Bartoszewskim w jednym przedziale - to po prostu pokaz pychy, chamstwa i prostactwa ze strony tego pana - miałem okazję jakieś 2 lata temu - stąd moje wyrobione o nim zdanie - niestety nie najlepsze....
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Kamyk
Superreaktywista
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 900
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 23 razy Ostrzeżeń: 2/2
|
Wysłany: Wto 21:57, 11 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
[quote="funkykoval"]
NIestety demencja starcza doprowadziła p. Bartoszewskiego głęboko poza granice prostactwa. Kutz - zawsze był czerwony niczym burak ćwikłowy.....
quote]
No cóż "funkykoval",życzę Tobie mając kiedyś Jego latka nie mieć demencji starczej,natomiast lepiej być zawsze czerwonym jak burak niż przefarbowanym czerwonym na czarno (na pokaz i dla "chleba Panie dla chleba czarnego po rękach całować trzeba").
CZŁOWIEK STARY JEST RÓWNIEŻ CZŁOWIEKIEM
CZŁOWIEK CZERWONY PRZEFARBOWANY NA CZARNO NIM NIE JEST
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
funkykoval
Superreaktywista
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 575
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Ostrzeżeń: 0/2 Skąd: się bierze woda sodowa ?
|
Wysłany: Śro 14:56, 12 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
Kamyk napisał: |
No cóż "funkykoval",życzę Tobie mając kiedyś Jego latka nie mieć demencji starczej,natomiast lepiej być zawsze czerwonym jak burak niż przefarbowanym czerwonym na czarno (na pokaz i dla "chleba Panie dla chleba czarnego po rękach całować trzeba").
CZŁOWIEK STARY JEST RÓWNIEŻ CZŁOWIEKIEM
CZŁOWIEK CZERWONY PRZEFARBOWANY NA CZARNO NIM NIE JEST |
Jak będę miał demencję starczą, to pewnie się zamknę - albo mnie zamkną w jakimś DPS albo innym ZOL i tam będę robił pod siebie i zapluwał się - na pewno nie udzielałbym się publicznie jak szanowny mr Bartoszewski...
Nie znam czerwonych przefarbowanych na czarno - natomiast p. Kutz - o ile nakręcił kilka przyzwoitych filmów - tak w swoim zachowaniu i postrzeganiu świata przerósł nawet p. Bartoszewskiego....
pozdrawiam
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Wolf
supergość
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 91
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 4 razy Ostrzeżeń: 0/2
|
Wysłany: Śro 17:05, 12 Maj 2010 Temat postu: |
|
|
[quote="funkykoval"] Kamyk napisał: |
No cóż "funkykoval",
Nie znam czerwonych przefarbowanych na czarno - natomiast p. Kutz - o ile nakręcił kilka przyzwoitych filmów - tak w swoim zachowaniu i postrzeganiu świata przerósł nawet p. Bartoszewskiego....
pozdrawiam |
Co do reszty zgoda.
Natomiast filmy Kutza o Powstaniach Śląskich to obraz komunistycznej wizji tych powstań. Za grosz prawdy tam nie znajdziesz, same stereotypy wypracowane w latach 50 tych przez propagandę Bierutowską, a rozpropagowanej przez mistrza propagandy sukcesu tow.Edwarda.
Dawny pupil Gierka, dzisiaj stara się zasłużyć Donkowi.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|